Fizjoterapia Poznań

Fizjoterapia Poznań For Clinic

Jeśli szukasz usługi jaką jest fizjoterapia w Poznaniu to trafiłeś w najlepsze miejsce. Fizjoterapeuta i osteopata Rafał Raczewski świadczy nie tylko takie usługi jak fizjoterapia w Poznaniu, ale także, jako dyplomowany osteopata, łączy różne techniki pracy z ciałem. Dzięki temu szybciej i skuteczniej dojdziesz do zdrowia. Kiedy iść do fizjoterapeuty? Co to jest fizjoterapia? Z jakimi problemami pracujemy?

Co to jest fizjoterapia? Na co pomaga?

Najogólniej rzecz biorąc – fizjoterapia to nauka medyczna w której dzięki pracy z ciałem przywraca się mu sprawność po różnego rodzaju urazach, kontuzjach czy w różnych chorobach. Może też stanowić element profilaktyki w przypadku wielu chorób przewlekłych np. chorób neurologicznych czy dotykających narządów ruchu.

Na co pomaga fizjoterapia? Najczęściej kojarzy się to z pracą z usprawnianiem narządów ruchu – czyli np.:

  • Fizjoterapia po wypadku – fizjoterapia po złamaniach, urazach mięśniowych i innych.
  • Masaż fizjoterapeutyczny, który ma na celu usprawnienie pracy mięśni, ścięgien, powięzi, redukcję bólu,
  • Fizjoterapia – ćwiczenia usprawniające. Polega na pracy fizjoterapeuty z pacjentem, gdzie podczas ruchu i właściwego wykonywania ćwiczeń usprawnia się pracę ciała, przywraca moblilność.

Jaki fizjoterapeuta w Poznaniu najlepszy? Polecany fizjoterapeuta musi mieć wiedzę i doświadczenie!

Jeśli szukasz kogoś takiego jak fizjoterapeuta w Poznaniu to warto zwrócić uwagę na zakres świadczonych usług i specjalizację. Fizjoterapeutą może być osoba, która ukończyła studia na kierunku fizjoterapia oraz zdobyła niezbędne doświadczenie do pracy z pacjentem.

Jest to jednak jednie warunek podstawowy. Najlepszy fizjoterapeuta to taki, który ma szeroką wiedzę i łączy różne techniki oraz dziedziny nauki np. osteopata i fizjoterapeuta. Poznań to miasto, które ma na swojej mapie wiele gabinetów fizjoterapeutycznych. W For Clinic pracuje osteopata i fizjoterapeuta Rafał Raczewski, który ma nie tylko wymagane kwalifikacje, ale także może pochwalić się licznymi szkoleniami i wieloletnią praktyką zawodową.

Fizjoterapia w Poznaniu w For Clinic – komu pomagamy?

Pracujemy przede wszystkim z pacjentami z:

  • Choroby przewlekłe takie jak choroby neurologiczne, autoimmunologiczne np. toczeń, RZS, stwardnienie rozsiane. Fizjoterapia polega przede wszystkim na pracowaniu z technikami usprawniającymi i wzmacniającymi ciało, wzmacnianie narządu ruchu, redukcję dolegliwości bólowych np. wynikających z napięcia.
  • Fizjoterapia po urazie – także fizjoterapia dla sportowców. Praca polega przede wszystkim na przywróceniu sprawności, jednak nie tylko w uszkodzonej kończynie czy kawałku ciała. Dzięki łączeniu fizjoterapii z osteopatią Rafał Raczewski, fizjoterapeuta i osteopata, pracuje z całym ciałem, przywracając mu sprawność. Warto pamiętać, że ciało jest systemem naczyń połączonych, gdzie napięcia w jednym miejscu przenoszą się na działanie innych struktur i narządów – czasami bardzo odległych od kontuzjowanej kończyny.
  • Przewlekłe dolegliwości bólowe – bóle napięciowe, migreny – fizjoterapeuta może pomóc w radzeniu sobie z przewlekłym bólem.
  • Problemy przewlekłe i ostre kręgosłupa, dyskopatie, choroby zwyrodnieniowe, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, lumbago, rwa kulszowa, udowa czy barkowa.

Jeśli szukasz pomocy i interesuje cię dobry fizjoterapeuta z Poznania to zapraszamy do For Clinic! Znajdziesz tutaj kompleksową opiekę i pomoc, która nie ogranicza się jedynie do pracy z jedną kończyną czy narządem. Przywrócenie właściwego funkcjonowania ciała to praca z nim jako z całością. Dlatego najlepiej poradzi sobie specjalista, który ma nie tylko kwalifikacje jako fizjoterapeuta, ale także korzysta z szerokiej dziedziny nauki jaką jest osteopatia.