Osteopata Poznań

Osteopata Poznań For Clinic Rafał Raczewski

Jeśli szukasz osteopaty to zapewne coś dzieje się z Twoim zdrowiem. Czujesz, że Twoje ciało nie działa prawidłowo, towarzyszy ci ból, masz zdiagnozowaną chorobę przewlekłą. A może jesteś po urazie, albo szukasz kogoś takiego jak osteopata dziecięcy? Poznań może pochwalić się gabinetem w którym pracuje doświadczony i wykwalifikowany specjalista – fizjoterapeuta, osteopata Rafał Raczewski.

Zdrowie Twoje lub Twoich bliskich jest cenne i dlatego szukasz kogoś takiego jak dobry, polecany osteopata. Jest to dziedzina wymagająca wielu lat nauki, dyplomów, kursów oraz doświadczenia. Te wszystkie wymagania spełnia For Clinic – miejsce, gdzie fizjoterapeuta i osteopata z Poznania pomaga pacjentom już od ponad 9 lat.

Dobry osteopata w Poznaniu? Zobacz moje kwalifikacje

Osteopatia Poznań – opinie moich pacjentów i rekomendacje znajdziesz tutaj i na

https://www.znanylekarz.pl/rafal-raczewski/osteopata-fizjoterapeuta/poznan

https://www.facebook.com/forclinicpoznan/

Jeśli jeszcze nie wiesz co to jest osteopatia to przeczytaj poniższy artykuł!

Co to jest osteopatia i kim jest osteopata?

Osteopatia koncentruje się na człowieku jako na całości. Zadaniem osteopaty jest odnajdywanie barier i stymulowanie organizmu do powrotu do zdrowia. Osteopata widzi ciało człowieka nie jako maszynę z poszczególnymi częściami ale jako zgraną i połączona całość. Dlatego lecząc dolegliwości takie jak na przykład ból w okolicy kręgosłupa, obrzęknięte kolano, refluks żołądkowy czy zapalenie spojówki oka skupia się na całym ciele, a nie tylko na zajętym chorobą organie lub części ciała.  Osteopatia traktuje człowieka jako organizm z niezliczoną ilością korelacji wraz z łączącymi go mechanizmami. Indywidualnie postrzega i leczy każdego pacjenta i każde schorzenie.

„Osteopata jest nauczony, by do końca ufać naturze, a harmonia może funkcjonować tylko tam, gdzie nie istnieją żadne przeszkody. Jeśli szukasz kompleksowego podejścia do leczenia swoich problemów to odpowiedzią będzie właśnie osteopatia.” Poznań, 2022, Rafał Raczewski, osteopata.

Co robi w czasie pracy osteopata?

„Podstawowymi zasadami w osteopatii są zależność pomiędzy formą i funkcją organizmu” – mówi Rafał Raczewski, osteopata z Poznania.

Choć nazwa „osteopatia” wskazuje na związek z kośćmi, to osteopata nie zajmuje się tylko tą jedną strukturą. Przede wszystkim zwraca uwagę na pracę z płynami, stymulację przepływów krwi tętniczej, odpływów krwi żylnej i limfy. Osteopatia uczy, że naczynia i ukrwienie stanowią nadrzędną rolę w utrzymaniu harmonii ciała. To właśnie w miejscu nieprawidłowego unaczynienia dochodzi do procesu chorobowego. Podstawowym czynnikiem prowadzącym do tych zaburzeń jest szeroko rozumiany stres – zarówno psychiczny (np. stres związany z pracą, wypadkiem, depresją), jak i fizyczny (np. w przypadku upadku, złamania czy skręcenia). Silny stres niszczy pewną naturalną ciągłość życiowych procesów dostosowawczych, przez co staje się częstym czynnikiem chorobotwórczym i osłabiającym ciało.

Co leczy osteopata?

Oprócz poprawy unaczynienia osteopata stara się zrównoważyć napięcia w powięzi, stymuluje i uwalnia nerwy. Pracuje z narządami wewnętrznymi, aby mogły one swobodnie się poruszać podczas oddechu, co utrzymuje ich witalność i pozwala na prawidłowe funkcjonowanie. Życie to ruch i nic w naturze nie jest statyczne, wszystkie nasze narządy poruszają się w pewien subtelny sposób. Ta sama sytuacja dotyczy mózgowia, opon mózgowych, nerwów, kości czaszki oraz płynów. Czynniki zewnętrze działające negatywnie – od nieprawidłowej diety przez urazy mechaniczne, po operacje – powodują powstanie licznych zrostów i zwłóknień, które ten ruch zaburzają.

Kto to jest dobry osteopata? Poznań ma taką ofertę!

Osteopata to wysoko wykwalifikowany specjalista, który oprócz studiów fizjoterapeutycznych lub lekarskich musi ukończyć pełne, pięcioletnie studia na kierunku osteopatia. Poznań to duże miasto i gabinetów oferujących usługi osteopatów jest wiele. Przed wyborem należy zapytać o kwalifikację specjalisty do którego się udajemy. W For Clinic główny specjalista to osteopata Rafał Raczewski, osteopata z wieloletnim stażem, ukończonymi studiami oraz licznymi kursami.

„Dziedzina wiedzy jaką jest osteopatia wymaga ciągłego doszkalania się, kształcenia podczas kursów specjalistycznych, oraz dużej praktyki i doświadczenia – mówi Rafał Raczewski, osteopata z miasta Poznań. – Osteopatia to bardzo szczególna specjalizacja. Wymaga szerokiej wiedzy z zakresu fizjologii człowieka. Dlatego dobry osteopata może pochwalić się nie tylko dyplomem ukończenia studiów, ale także uczestnictwem w różnych kursach doszkalających.”.

For Clinic – osteopatia w Poznaniu – czym się zajmujemy?

Świadczymy szeroki zakres usług, głównie dla pacjentów z miasta Poznań. Osteopata Rafał Raczewski zajmuje się takimi dziecinami jak: osteopatia w ciąży, osteopatia niemowląt i dzieci, osteopatia na przewlekły ból oraz choroby różnych układów. Codziennie pracuje z pacjentami z chorobami neurologicznymi, po urazach i wypadkach oraz zajmuje się tematem jakim jest osteopatia dla sportowców. Jeśli szukasz kogoś takiego jak dobry osteopata z Poznania to koniecznie skontaktuj się z nami!

System medyczny zwany osteopatią oficjalnie funkcjonuje od 1873 roku i jak pokazują najnowsze badania naukowe może stanowić podstawę leczenia wielu schorzeń – od dolegliwości układu mięśniowo – szkieletowego, pokarmowego, endokrynologicznego, po problemy kardiologiczne, neurologiczne, psychologiczne i wiele innych.