ABC Pacjenta

Jak przygotować się do wizyty?

Na wizytę prosimy przynieść wszystkie wyniki badań, jakie Państwo posiadają (np. RTG, USG, TK, MR). Pracujemy w stroju wygodnym przede wszystkim dla pacjenta – np. leginsy, t-shirt.

Jak ubrać się na wizytę do osteopaty?

Pacjent powinien ubrać się w wygodny strój – np. spodnie sportowe, leginsy, luźna bluzka. Ułatwia nam to wychwycenie drobnych informacji, które mogą mieć olbrzymie znaczenie w procesie stawienia diagnozy oraz w leczeniu.

Jak długo trwa wizyta?

Wizyta trwa około 30 minut. Niekiedy czas ten może się wydłużyć ze względu na przypadki wymagające dłuższej pomocy. Prosimy o cierpliwość pacjentów oczekujących.

Czy zabieg u osteopaty jest bolesny?

Większość naszych terapii jest bezbolesna, jednakże zdarzają się techniki powodujące dyskomfort u pacjenta. Przed ich zastosowaniem pacjent jest każdorazowo informowany o możliwości wystąpienia bólu.

Jak szybko nastąpi poprawa w samopoczuciu? Ilu zabiegów potrzebuje?

Szybkość poprawy zależy od wielu czynników, między innymi rodzaju dolegliwości, czasu ich trwania czy nasilenia. W większości przypadków znacząca poprawa pojawia się w trakcie 1-3 zabiegów. Dalsze zabiegi mają na celu stworzenie prawidłowych wzorców napięć w organizmie, aby efekty terapii były długofalowe.

Czego mogę się spodziewać po terapii osteopatycznej?

Podczas dwóch pierwszych dni po zabiegu w niektórych przypadkach może dojść do zaostrzenia dolegliwości. Jest to spowodowane autoregulacją istniejących niefizjologicznych wzorców w organizmie, które podtrzymywały istniejące objawy. W następnych dniach odczuwana jest duża poprawa, ból zanika, a dolegliwości zmniejszają się.

Jak umówić się na wizytę do FOR Clinic?

Wizytę można umawiać telefonicznie, bądź przez formularz ze strony internetowej lub wiadomość na Messengerze (FB). Jeśli nie możecie się Państwo do nas dodzwonić to znaczy, że pracujemy z pacjentem, który aktualnie znajduje się w gabinecie. Każdorazowo oddzwaniamy w pierwszej wolnej chwili.

Jak dojechać do gabinetu FOR Clinic?

Dojazd do FOR Clinic jest możliwy od strony ulicy Głogowskiej bądź Jarachowskiego. Parking przy budynku jest bezpłatny, nie obowiązuje strefa parkowania.
Dojazd komunikacją miejską: Przystanek tramwajowy – Sielska (tramwaje nr 3, 5, 8, 14) znajduje się w odległości około 100m. Istnieje również możliwość dojechania autobusem – przystanek Częstochowska (autobusy nr 50, 63, 82, 93). Odległość przystanku od FOR Clinic to około 450m.