ABC Pacjenta

Jak przygotować się do wizyty?

Na wizytę prosimy przynieść wszystkie wyniki badań, jakie Państwo posiadają (np. RTG, USG, TK, MR). Pracujemy w bieliźnie, ewentualnie spodenkach sportowych.

W jakim stroju pracujemy?

Jako, że pracujemy z człowiekiem holistycznie, podczas wizyty pacjent ubrany jest tylko w bieliznę. Ułatwia nam to wychwycenie drobnych informacji, które mogą mieć olbrzymie znaczenie w procesie stawienia diagnozy oraz w leczeniu.

Jak długo trwa wizyta?

Wizyta trwa 45 minut. Niekiedy czas ten może się wydłużyć ze względu na przypadki wymagające dłuższej pomocy. Prosimy o cierpliwość pacjentów oczekujących.

Czy zabieg jest bolesny?

Większość naszych terapii jest bezbolesna, jednakże zdarzają się techniki powodujące dyskomfort u pacjenta. Przed ich zastosowaniem pacjent jest każdorazowo informowany o możliwości wystąpienia bólu.

Jak szybko nastąpi poprawa? Ilu zabiegów potrzebuje?

Szybkość poprawy zależy od wielu czynników, między innymi rodzaju dolegliwości, czasu ich trwania czy nasilenia. W większości przypadków znacząca poprawa pojawia się w trakcie 1-3 zabiegów. Dalsze zabiegi mają na celu stworzenie prawidłowych wzorców napięć w organizmie, aby efekty terapii były długofalowe.

Czego mogę się spodziewać po terapii?

Podczas dwóch pierwszych dni po zabiegu w niektórych przypadkach może dojść do zaostrzenia dolegliwości. Jest to spowodowane autoregulacją istniejących niefizjologicznych wzorców w organizmie, które podtrzymywały istniejące objawy. W następnych dniach odczuwana jest duża poprawa, ból zanika, a dolegliwości zmniejszają się.

Jak umówić się na wizytę?

Wizytę można umawiać telefonicznie, bądź przez formularz ze strony internetowej. Jeśli nie możecie się Państwo do nas dodzwonić to znaczy, że pracujemy z pacjentem, który aktualnie znajduje się w gabinecie. Każdorazowo oddzwaniamy w pierwszej wolnej chwili.

Jak Dojechać?

Dojazd do FOR Clinic jest możliwy od strony ulicy Głogowskiej bądź Jarachowskiego. Parking przy budynku jest bezpłatny, nie obowiązuje strefa parkowania.
Dojazd komunikacją miejską: Przystanek tramwajowy – Sielska (tramwaje nr 3, 5, 8, 14) znajduje się w odległości około 100m. Istnieje również możliwość dojechania autobusem – przystanek Częstochowska (autobusy nr 50, 63, 82, 93). Odległość przystanku od FOR Clinic to około 450m.